Wsparcie psychologiczne

Nikt nie przypuszczał, że nasza rzeczywistość tak nagle wywróci się do góry nogami. Nikt nie był na to gotowy. Im dłużej jesteśmy fizycznie oddaleni od reszty świata, tym mocniej możemy odczuć, jak bardzo potrzebne nam kontakt i bliskości drugiego człowieka. Jak ważne jest poczucie, że nie jesteśmy sami – szczególnie dla naszych dzieci.

Dlatego, mimo wszelkich trudności, w naszych świetlicowych grupach nieprzerwanie spotykamy się nadal online, wspieramy się i dajemy sobie siłę. Dlatego oferujemy każdemu dziecku i rodzicowi telefoniczne rozmowy indywidualne z wychowawcami. I dlatego uruchamiamy też dla nich dodatkowo projekt wsparcia psychologicznego online.

Działamy dalej, bo teraz wsparcie i poczucie wspólnoty potrzebne jest nam wszystkim bardziej niż kiedykolwiek. I nie ma takiej przeciwności, której nie jesteśmy w stanie pokonać, żeby być razem!

Ściskamy Was wszystkich wirtualnie i czekamy z utęsknieniem na dzień, w którym uściskamy się w naszej świetlicy! Trzymajmy się razem i pamiętajmy – każdy dzień to okazja, żeby dać komuś znać, że jesteś.