Kolejne spotkanie w Pracowni Sztuki AMICI

Kolejne spotkanie w Pracowni Sztuki AMICI i kolejne dzieła sztuki stworzone na płótnach. Przyjemnego oglądania. 🙂

Uroczyste otwarcie Happy Malta

Dnia 24.09.22r. współorganizowaliśmy uroczystość otwarcia Happy Malta – miejsca kultury dostępnej dla każdego mieszkańca Poznania. Zorganizowaliśmy wystawę naszych obrazów i na oczach widzów malowaliśmy również na miejscu obrazy w pięknych strojach z epoki. Graliśmy na bębnach afrykańskich i prezentowaliśmy nasz film nakręcony wraz z Centrum Sztuki dziecka w Poznaniu pt. „Zawody”. Widzowie mogli również podziwiać mural, który wykonała młodzież z grupy starszej. Widocznie bardzo się spodobał, gdyż wielu młodych ludzi robiło sobie na jego tle zdjęcia. Wiele się działo, dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie tej uroczystości i pomoc w trakcie jej trwania. Dzięki tej aktywności inni też poznali, co znaczy AMICI.

Plan uroczystości Happy Malta

Oto aktualny plan uroczystości otwarcia Happy Malty, zapraszamy 🙂

Występy w Galerii Malta

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI zaprasza na uroczyste otwarcie przestrzeni uszczęśliwiania ludzi – Happy Malta w Galerii Malta. Tam mnóstwo darmowych atrakcji. Poniżej wymieniamy tylko te, które są naszym udziałem, ale trzeba by dodać, że o 13.00 Musical, o 20.00 Koncert , a harcerze będą uczyć pierwszej pomocy, tancerze zachwycą gibkością swoich ciał. Przybywajcie.

Warsztaty malarskie Space Amici

W dniu 19.09 odbyły się kolejne warsztaty malarskie Space AMICI w Pracowni Sztuki AMICI, gdzie nasi artyści stworzyli obrazy na wystawę w Galerii Malta – Happy Malta. Zawsze mamy przy tym sporo radości. Dziękujemy, że nasi Absolwenci wciąż pragną dzielić się z nami swoimi talentami. Do zobaczenia w październiku – 20.10.22r.

Mural w Galerii Malta

Pod koniec roku szkolnego, nasza młodzież z AMICI stanęła przed nowym wyzwaniem – ogromnym i jak zwykle twórczym…Otóż zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie Happy Malta i powierzono nam sporą, piękną i inspirującą przestrzeń – do zagospodarowania i wykreowania cudów. Zorganizowaliśmy Krainę wyobraźni AMICI, w której królują tajemnicze stwory i ich historie. Każde dziecko odwiedzające naszą przestrzeń może dopisać swój własny koniec historii i wziąć udział w konkursie. A na deser – na ścianie naszej Stacji AMICI właśnie powstaje piękny mural, malowany przez grupę starszą. W zakomponowanej przestrzeni sceny w kolorze czarnym świetnie się prezentuje. Na scenę też mamy już pomysły – pragniemy we wrześniu zaprosić widzów na dwa, trzy spektakle, do których przygotujemy oprawę scenograficzną i techniczną.Dodatkową inicjatywą jest nauka języka polskiego jako języka obcego przez naszą wolontariuszkę Annę. Jeszcze są wolne miejsca, zapraszamy ukraińskich uchodźców i ich dzieci.We wrześniu natomiast zapraszamy na wystawę plastyczną i wielkie otwarcie… Będzie się działo!

Happy Malta

Nowa inicjatywa Firmy ADS i naszego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinom Amici to przestrzeń teatralna i plastyczna w Galerii Malta, która będzie nazywała się strefa Happy Malta. Już cieszymy się na tę współpracę i podejmujemy się ciekawych projektów, by ucieszyć lokalną publiczność. Do zobaczenia w Teatrze W Przejściu na scenie Happy Malta we wrześniu oraz na wystawach malarskich Amici. Za parę dni młodzież będzie malowała mural, według swojego projektu, a konkretnie Weroniki Glanc, który mamy nadzieję z przyjemnością będziecie Państwo chcieli oglądać, przychodząc po chwile szczęścia do Happy Malta🥰♥️🥰Teraz przygotowaliśmy Krainę Wyobraźni, po której można wędrować i jedocześnie zapraszamy dzieci do Tworzenia autorskich opowiadań. Regulamin na miejscu. 😊Będziemy też uczyć dzieci z Ukrainy polskiego. Nowe wyzwania przed nami🥰

Dzień Mamy w Pracowni Umiejętności Amici

Dzień Mamy był dla uczestników zajęć w Pracowni Umiejętności Amici okazją do spróbowania swoich talentów krawieckich. Młodzież przygotowała obrazy swoich mam w trójwymiarze na PŁÓTNIE, a efekty można zobaczyć na zdjęciach. Myślę i mam NADZIEJĘ, że dla Mam to było przyjemne święto, składamy im wszystkim serdeczne życzenia🥰 mają wspaniałe dzieci♥️♥️♥️